Asset Publisher Asset Publisher

WĘDKI W DŁOŃ!

JAKIE RYBY I KOMU TRAFIAŁY SIĘ NA ZAWODACH?

Dnia 17.05.2019 r. na łowisku „Stawy u Sikory” koło Nowej Wsi przeprowadzono I Zawody Wędkarskie o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Skwierzyna. Do rywalizacji stanęło 21 zawodników.

W zawodach dozwolone było łowienie ryb na wędki teleskopowe i przelotowe z kołowrotkiem metodą spławikową lub z gruntu. Podczas tegorocznej edycji zawodów złowiono duże ryby.

Największa ryba zawodów, karp o wadze 3,90 kg, trafiła na haczyk Franciszka Dzienis. Łapiąc drugiego karpia o masie 2,90 kg zapewnił sobie I miejsce w zawodach oraz tytuł najlepszego wędkarza wśród pracowników terenowych Nadleśnictwa. Tytuł Najsprawniejszej Wędki w Biurze Nadleśnictwa trafił do Macieja Dylińskiego, który złowił dwa karpie o łącznej masie 5,90 kg i w kwalifikacji ogólnej uplasował się na II miejscu. Podium zamknął Tomasz Jackowski, z wynikiem 2,50 kg. Na zwycięzców czekały puchary i atrakcyjne nagrody.

Wspólne wędkowanie zakończyło się spotkaniem integracyjnym, w którym uczestniczyli pracownicy Nadleśnictwa wraz z rodzinami. Nie zabrakło na nim drużynowych gier i zabaw sprawnościowych oraz leśnych smakołyków i specjałów.

Zawody Wędkarskie to nowe wydarzenie w kalendarzu imprez organizowanych przez Nadleśnictwo. Mamy nadzieje na jej dalszy rozwój i udaną przyszłoroczną odsłonę.

 

Tekst: Maciej Hałuszczak