Asset Publisher Asset Publisher

XVII KONKURS PRZYRODNICZO-SPORTOWY ROZSTRZYGNIĘTY

PODIUM DLA SPRAWNYCH FIZYCZNIE I TYCH, CO O PUSZCZY NOTECKIEJ WIEDZĄ DUŻO.

Dnia 12.06.2019 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Sierakowie przeprowadzono finał XVII edycji Konkursu Przyrodniczo-Sportowego. Uczestniczyło w nim 8 pięcioosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie nadleśnictwa wchodzące w skład LKP Puszcza Notecka:

Nadleśnictwo Karwin – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku

Nadleśnictwo Skwierzyna – Szkoła Podstawowa w Murzynowie

Nadleśnictwo Międzychód – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miasta Stołecznego Warszawy w Międzychodzie

Nadleśnictwo Sieraków – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu

Nadleśnictwo Oborniki – Szkoła Podstawowa nr 4 im. UNICEF w Obornikach

Nadleśnictwo Potrzebowice – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu

Nadleśnictwo Krucz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnkowie

Nadleśnictwo Wronki – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach

Finał wymagał od uczestników zarówno sprawności fizycznej jak i dużej wiedzy. Na przemian odbywały się konkurencje sportowe, m.in.: rzuty piłką do kosza, oraz konkursy wiedzy przyrodniczej, m.in.: rozpoznawanie ulistnionych pędów gatunków drzew i krzewów leśnych.

Efekt końcowy zmagań to I miejsce dla drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kwilczu (91 pkt), II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Obornikach (85 pkt), a III – Szkoła Podstawowa w Czarnkowie (79 pkt). Reprezentująca Nadleśnictwo Skwierzyna Szkoła Podstawowa w Murzynowie ostatecznie zajęła VII lokatę. Trzy najlepsze drużyny finału otrzymały nagrody finansowe w wysokości 2000 zł, 1500 zł i 1000 zł. Jury przewidziało także nagrodę dla kibiców, która przypadła placówce z Drezdenka. W przerywnikach muzycznych można było obejrzeć występy Zespołu Tanecznego „Wisienki” działającego przy Sierakowskim Ośrodku Kultury.

Konkurs dostarcza wielu emocji i wymaga porządnego przygotowania uczestników,  zarówno od strony merytorycznej jak i sprawnościowej. Celem głównym konkursu jest wzrost wiedzy przyrodniczo-leśnej oraz podnoszenie świadomości ekologicznej.

 

Tekst: Maciej Hałuszczak

Fot.: Andrzej Janiak, Krzysztof Sobkowiak