Asset Publisher Asset Publisher

LAS POSADZONY…

CZYLI PODSUMOWANIE AKCJI „SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTĘ”

W ogłoszonej przez Lasy Państwowe akcji „sadzimy 1000 drzew na minutę” na terenie Nadleśnictwa Skwierzyna wzięło udział blisko 90 osób!

Jako pierwsi w dniu 16.03. za szpadle ochoczo chwycili harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z 230 Gorzowskiej Drużyny Harcerzy „Rysie” im. A. Romockiego „MORRO”. Ich zadaniem było wysadzenie 1500 sadzonek brzozy w nietypowym kształcie – lilijki harcerskiej. Końcowy efekt był oszałamiający. Śmiemy podejrzewać, że jest to pierwsza i do tej pory jedyna próba założenia uprawy leśnej w takim kształcie na terenie RDLP w Szczecinie. Z zaciekawieniem będziemy doglądać rozwoju tego kawałka lasu. A w niedalekiej przyszłości pochwalimy się widocznością znaku z powietrza.

Na zakończenie prac związanych z wiosennym odnowieniem lasu, w dniu 12.04. pracownicy Nadleśnictwa posadzili blisko 2000 dębów w leśnictwie Stary Dworek. Sadzonki trafiły na specjalnie przygotowany fragment lasu, tzw. gniazdo, czy wyciętą część lasu, gdzie wprowadza się inny gatunek drzewa, niż rosnący dookoła, w celu przyspieszenia procesu zmiany składu gatunkowego lasu. Wspólne sadzenie lasu to pozytywne doświadczenie i duża atrakcja szczególnie dla pracowników nie przebywających na co dzień w lesie. Inicjatywa pracowników stała się już miłą i oczekiwaną przez wszystkich tradycją. Po pracy udano się na zasłużony poczęstunek, przy którym dodatkowo była okazja do integracji załogi.

Sadzenie drzew z leśnikami wpisało się już w kalendarz wydarzeń lokalnych społeczności. Liczymy na dalszy rozwój akcji i dobrą współpracę w tej materii.

Tekst: Maciej Hałuszczak

Materiał wideo z akcji "Sadzimy 1000 drzew na minutę" można zobaczyć za pośrednictwem:

Facebook

YouTube