Lista aktualności Lista aktualności

WIZYTA LAUREATÓW KONKURSU

GOŚCILIŚMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU Z ZSL W GORAJU

Nasze Nadleśnictwo miało przyjemność 04.10.2018 r, ugościć uczniów Technikum Leśnego w Goraju, laureatów VI Konkursu Wiedzy o Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Puszcza Notecka”.

dowiedz się więcej o konkursie tutaj

Wizyta rozpoczęła się w siedzibie Nadleśnictwa od filmu promocyjnego i wirtualnego spaceru. Następnie uczniowie poznali bogaty zbiór maszyn, które wykorzystywane są do pracy w lesie. Zademonstrowano i omówiono rozdrabniarki, pługi, kosiarki i maszyny do utrzymania dróg leśnych. Następnie na temat ochrony przeciwpożarowej opowiadano na Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym, ulokowanym przy budynku Nadleśnictwa.

Druga część spotkania odbyła się już w lesie. Na początek uczniowie zapoznali się z wojenną historią tych ziem, zwiedzając pozostałości po Grupie Warownej „Ludendorff”. Otrzymali garść cennych wiadomości na temat uzyskiwania i pielęgnacji odnowienia naturalnego sosny. Odwiedzili też jezioro Glinik, gdzie dowiedzieli się sporo o turystycznym zagospodarowaniu lasu oraz prowadzeniu edukacji leśnej społeczeństwa. Ostatnim punktem spotkania był punkt widokowy w leśnictwie Zawarcie, gdzie uczniowie mogli posłuchać o specyfice prowadzenia gospodarki leśnej na terenie Puszczy Noteckiej, spoglądając jednocześnie na dolinę Warty.

Wizyta gości z Goraja była dla nas wyróżnieniem, a dla przyszłych leśników miłym doświadczeniem, przez kontakt ze starszymi kolegami praktykami.

Tekst: Maciej Hałuszczak